Aby najlepiej zaplanować zabieg implantacji po pierwsze zbadamy Państwa w naszym Centrum Stomatologii Union-Dental i zbierzemy dokładny wywiad medyczny.
Z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i obawy.
Następnie zaproponujemy Państwu cyfrową diagnostykę 3D która umożliwi:
Nowoczesne technologie nie zastąpią wiedzy i praktyki doświadczonego implantologa. Znacznie poszerzają natomiast horyzont operatora. Zabieg implantacji staje się komfortowy, przewidywalny i mniej inwazyjny. IT diagnostyka i nawigacja w połączeniu z 20-letnim doświadczeniem naszego implantologa stwarza duże szanse na sukces zabiegu.
Implanty to w dalszym ciągu najnowocześniejsza i najbardziej fizjologiczna alternatywa dla utraconych zębów. Poprawiają funkcję żucia i mowy a dzięki temu zdrowie jamy ustnej i jakość życia Pacjentów.
Implant to na stale zintegrowany (zrośnięty) z kością substytut korzenia zęba. Stanowi fundament dla korony lub w przypadku rozległych braków - konstrukcji protetycznej. W odróżnieniu od konwencjonalnych uzupełnień, implanty nie wymagają naruszenia struktury sąsiednich zębów. Implant przejmuje funkcję korzenia zęba i jest wykorzystywany jako pełnowartościowy filar służący do odbudowy brakującego zęba lub zębów.
Rozległe lub całkowite braki zębowe można uzupełnić implantami i osadzonymi na nich konstrukcjami protetycznymi.
O komforcie i sukcesie zabiegu decyduje właściwa kwalifikacja Pacjenta do zabiegu, doświadczenie operatora, odpowiedni dobór implantu, wysoka estetyka i jakość odbudowy protetycznej wykonanej w laboratorium technicznym, a następnie konsekwentna higiena jamy ustnej oraz opieka późniejsza. Zaopiekujemy się Państwem na każdym z tych etapów leczenia i rehabilitacji narządu żucia.
„All on 2” , „All on 4” - w przypadku bezzębia, stomatolog może wykonać uzupełnienie, które będzie stabilnie osadzone na dwóch lub czterech implantach. Zaletą takiej protezy jest przede wszystkim wysoki komfort użytkowania i stabilność.
Implantologia jest niezwykle dynamiczną dziedziną stomatologii. Najnowsze badania i doświadczenia wskazują na znakomite właściwości implantów cyrkonowych.
Po pierwsze dlatego, że u 10% populacji stwierdzono alergie na tytan.
Po drugie ponieważ „tkanki miękkie kochają cyrkon”. Zaobserwowano, że po 10 latach dziąsła lepiej zachowują się i wyglądają w towarzystwie implantów cyrkonowych. Cyrkon nie przyciąga i nie gromadzi płytki bakteryjnej.
Po trzecie cały organizm lepiej reaguje na obecność cyrkonu w jamie ustnej i wyzwala to mniejszą reakcję immunologiczną. Neutralny ładunek cyrkonu sprawia że jest on bardzo biokompatybilny.
Ze względu na wyjątkowe właściwości fizyczne ceramiki, implanty cyrkonowe pozostają na przestrzeni lat stabilne, a w ich towarzystwie nie dochodzi do utraty kości.
Implanty cyrkonowe sprawdzają się w implantacji natychmiastowej.
W wielu przypadkach integracja implantu z kością jest na tyle mocna już podczas zabiegu, że możliwe jest założenie korony ostatecznej natychmiast po zabiegu, na tej samej wizycie. Korona protetyczna jest wcześniej przygotowana i tuż po zabiegu zacementowana na implancie w miejscu po brakującym zębie. Wielu pacjentów odczuwa jedynie lekki dyskomfort pozabiegowy i przyjmuje jedynie leki przeciwobrzękowe, usprawniające gojenie. Implantacja natychmiastowa jest dedykowana pacjentom po urazach, których tkanki nie wykazują cech zapalnych.
Wszczepienie implantu wymaga solidnego i zdrowego fundamentu kostnego. Utrata kości często towarzyszy przewlekłym stanom zapalnym lub następuje jeśli ekstrakcja miała miejsce bardzo dawno temu. Aby stworzyć matrycę dla implantu należy wszczepić biomateriał np. szwajcarskiej firmy (Bio-Oss, Bio-Gide), który ma znakomite właściwości naprawczo - odtwórcze. W przypadku rozległej utraty kości dokonujemy autoprzeszczepów.
Plastyka dna zatoki szczękowej jest zabiegiem bardzo pomocnym, jeśli wysokość wyrostka zębodołowego szczęki jest niewystarczająca do przeprowadzenia zabiegu implantacji. Dotyczy to wyłącznie implantów szczęki w rejonie od kła do ostatniego trzonowca.
Celem zabiegu jest podniesienie dna zatoki szczękowej przy pomocy materiału kościozastępczego i tym samym zwiększenie wolumenu kości. Jeśli to możliwe sinuslift można połączyć z jednoczesnym wszczepieniem implantów. W trudnych przypadkach podniesienie dna zatoki szczękowej przeprowadza się kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem implantacji.
Po zabiegu Pacjent otrzymuje odpowiednie zalecenia, tak aby ograniczyć ryzyko powikłań i usprawnić gojenie.