Ortodoncja

Pierwsza wizyta u lekarza specjalisty ortodonty dostarcza bardzo ogólnych informacji vide: Czy występuje u Państwa wada ortodontyczna, czy leczenie jest wskazane, jakie są oczekiwania pacjenta oraz prognozy lekarza, co do możliwości ich realizacji. Czy nie występują przeciwskazania względne bądź bezwzględne do leczenia ortodontycznego. W przypadku dzieci, czy należy przeprowadzić leczenie pilnie, czy przesunąć na odpowiedni okres rozwoju układu kostnego. Jeśli podczas pierwszej wizyty wstępna diagnoza jest pomyślna plus pacjent został odpowiednio przygotowany przez lekarza stomatologa ( zęby i dziąsła są zdrowe i po profilaktyce) wówczas w trakcie pierwszej wizyty można wykonać pełną diagnostykę ( wyciski i zdjęcia rentgenowskie). Następnie lekarz ortodonta dokonuje analizy ortodontycznej (na podstawie modeli diagnostycznych otrzymanych z wycisków oraz zdjęć) i na kolejnej wizycie przedstawia pacjentowi plan leczenia i koszty. Wizytę 1 można zatem połączyć z wizytą 2. Wizyta 3- omówienia wyników analizy i przedstawienia planu leczenia jest bezpłatna.

1
wizyta

Konsultacja z lekarzem specjalistą ortodontą.

W trakcie wizyty Pacjent badany jest ortodontycznie i dowiaduje się czy i jaką ma wadę lub anomalię. Lekarz ortodonta określa wstępny plan i ewentualne ramy czasowe leczenia.

200 zł
 

Wykonanie telerentgenogramu

zdjęcie rentgenowskie profilu, wymagane do zaprojektowania rysów twarzy pacjenta.

100 zł

Wykonanie zdjęcia pantomograficznego

120 zł
2
wizyta

Wizyta diagnostyczna

Polega na pobraniu wycisków sytuacyjnych. Lekarz ortodonta wykonuje analizę modeli diagnostycznych, analizę zdjęcia pantomograficznego i telefentgenogramu i opracowuje plan leczenia pacjenta.

370 zł
3
wizyta

Przedstawienie planu leczenia/projektu przyszłego uzębienia.

Podczas wizyty pacjent poznaje metody wyleczenia jego problemu i czas potrzebny do osiągnięcia stabilnych efektów.

wizyta bezpłatna
4
wizyta

Założenie aparatu:

aparat metalowy (srebrne zamki)

(założenie jednego łuku)

2000 zł

aparat estetyczny (wersja podstawowa)

zamki białe - małe zamki w kolorze zębów na zębach przednich, na zębach przedtrzonowych i na trzonowych zamki metalowe. (założenie jednego łuku)

2700 zł

aparat estetyczny (wersja pełna)

zamki białe – małe zamki w kolorze zębów na wszystkie zęby z wyjątkiem trzonowców lub różne typy zamków zamawiane indywidualnie (założenie jednego łuku)

3000-3500 zł

aparat odjęzykowy

od 5000 zł

aparat incognito

od 8000 zł

aparat samoligaturujący

system Damona (założenie jednego łuku)

koszt ustalany indywidualnie

aparat ruchomy

od 900 zł
 

Wizyty kontrolne co 4-6 tygodni:

aparat metalowy

(2 łuki)

200-400 zł

aparat estetyczny

(2 łuki)

350-500 zł

aparat ruchomy

250-350 zł

pozostałe aparaty

koszt ustalany indywidualnie.
 

Zdjęcie aparatu i leczenie retencyjne

po zakończeniu leczenia aparatem stałym konieczne są elementy retencyjne, utrzymujące stabilny efekt leczenia. Koszt zdjęcia aparatu i zastosowania płytki retencyjnej lub tłoczonej szyny rentencyjnej lub stałej szyny rentencyjnej (założenie jednego łuku)

całkowity koszt
750 zł
 

Wizyty kontrolne podczas leczenia aparatem rentencyjnym

(co 2-3 miesiące)

100-200 zł


Informacje zawarte w niniejszej witrynie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego.